Alergija – šio amžiaus liga?

Dėl daugybės alergizuojančių medžiagų esančių ne vien tik maiste, mūsų buityje, bet ir visoje aplinkoje, pastaruoju metu žymiai išaugo nuo alergijos kenčiančių žmonių skaičius. Taigi kaip kovoti su alergija bei ją sukeliančiais dirgikliais?

Buityje pagrindinis alergenas yra dulkių erkutės. Jų dauginimąsi bei egzistavimą lemia trys pagrindiniai veiksniai: drėgmė, tinkama temperatūra ir maistas. Temperatūra nulemia erkučių gyvybinę veiklą, kai šilta, jos dauginasi labai sparčiai, o drėgmė prailgina jų gyvenimo trukmę. Tokias sąlygas geriausiai atitinka lova, kur šilta, drėgna ir yra maisto. Be to, erkutės maitinasi odos bei plaukų liekanomis, dulkėmis. Jos ypač veisiasi blogai vėdinamose patalpose, senuose balduose, spintose atviromis lentynomis, pataluose, spyruokliniuose čiužiniuose bei kilimuose. Vienas iš sprendimų apsisaugoti nuo dulkių erkučių gausos - rinktis pilnavidurį čiužinį iš putų poliuretano, kuriame nėra sąlygų joms veistis. Itin tinkami čiužiniai pagaminti iš naujos kartos HR poliuretano, kuris gerai praleidžia orą ir neleidžia kauptis drėgmei. Dar vienas iš sprendimo būdų norint išvengti alerginių susirgimų - dulkių nekaupiantys patalai bei antialerginiai čiužinių užvalkalai. Labai svarbu, kad būtų galima skalbti auštoje temperatūroje, nes tada žūva žmogui kenksmingi alergenai. Patalynę rekomenduojama keisti kas savaitę arba kas dvi. Svarbu prižiūrėti ne tik patalynę, bet ir čiužinio užvalkalą. Dabar siuvami užvalkalai atitinka Eco-Tex100 standartą, yra tinkami alergiškiems žmonėms, o tai reiškia, kad jie neturi žmogui kenksmingų chemikalų ar dažų. Norint išvengti su alergijomis susijusiu problemų, renkantis daiktą reikėtų atkreipti dėmesį, ar jis nebus žalingas Jūsų sveikatai. Būtent Grosana čiužiniai yra sertifikuoti. Tad Vip čiužinių salonas specializuojasi šioje srityje. Čiužiniai iš putų poliuretano – tai gera sveikatos būklė.

Šiuolaikinis žmogus neturėtų apsiriboti vien tik spyruokliniais čiužiniais, nes jie atsilieka nuo šiuolaikinių ortopedijos reikalavimų. Spyruokliniuose čiužiniuose mažiau išreikštos anatominės zonos, kurios turėtų užtikrinti taisyklingą stuburo padėtį miego metu. Dažniausia problema ta, kad pritrūksta tinkamos atramos nugarai, todėl atsikeliame nepailsėję, su skausmais, maudimu vienoje ar kitoje kūno dalyje. O ką rinktis, kad stuburas būtų prilaikomas? Geriausia rinktis profiliuotus, elastingo putų poliuretano čiužinius, kurie suteikia itin gerą atramą stuburui, - rekomenduoja UAB „Interjerų vizija" direktorė Aušra Vaitiekaitė. Šiais laikais čiužinių gamybos technologijos sparčiai vystosi ir tobulėja. Nederėtų apsiriboti vien tuo, kas yra likę nuo seno. Šiais moderniais laikais netrūksta naujų technologijų čiužinių gamyboje, kurie gali suteikti ne vien ypatingą komfortą žmogui, tačiau ir padėti esant rimtoms sveikatos problemos. Kaip antai, įvairūs stuburo negalavimai, alergijos, tirpimai, atsirandantys, kai sutrinka kraujotaka. Vertėtų paminėti keletą rimtesnių čiužinių gamintojų, kurie itin daug dėmesio skiria sveikatai. Grosana, Airflex bei Ergokozee gamina ekologiškus ortopedinius čiužinius iš putų poliuretano. Juos galite įsigyti apsilankę specializuotame UAB „Interjerų vizija" čiužinių salone. Naujausi mokslo bei technikos pasiekimai leidžia gamyboje naudoti geresnį tankį, kurio dėka prailginamas čiužinio tarnavimo laikas. Įspūdingas efektas pasiektas pjaustant čiužinio branduolį 3-D pjaustymo technologija, kuri pagerina funkcines čiužinio savybes bei suteikia itin kokybišką poilsį. Pasiektas optimalus rezultatas - geresnis kūno atsipalaidavimas miegant. Būtent miegas yra geriausias vaistas, siekiant puikios savijautos visai dienai. Ant kokios kokybės čiužinio ilsitės naktį?


Šaltinis: UAB „Interjerų vizija“
Straipsnių paieška Ieškoti