Geriausios sofos lovos pasirinkimas. Ką privalu žinoti.

Patogumas ir komfortas – šių dienų moderniose sofose lovose Jūs rasite ir vieną, ir kitą.

Štai ką reiktų įvertinti tam, kad pasirinktumėte geriausią, tinkamiausią variantą būtent Jums!

Kiekvienas praleidęs bemiegę (na arba beveik bemiegę) naktį pas draugą ar giminaitį ant senos tachtos, įvertins geros sofos lovos svarbą. Taip, be abejo, rinkoje yra nemažai patogių, kokybiškų modelių – Jūs tiesiog privalote žinoti ko reiktų ieškoti.

Šis straipsnis pilnai atsakys į klausimą, kaip pasirinkti geriausią, tinkamiausią sofą lovą.

Geriausios sofos lovos pasirinkimas. Ką privalu žinoti.Pradėdami sofos lovos paieškas visų pirma atsakykite sau į klausimą, kaip dažniausiai didžiąją laiko dalį bus naudojamas šis baldas. Iš pirmo žvilgsnio toks paprastas klausimas iš tiesų padės Jums teisingai apsispręsti.

Žinokite, kad daugelis minkštų baldų gamintojų orientuojasi arba į sėdėjimo komfortą, arba į miegojimo kokybę, bet retas kuris gamintojas vienodai sėkmingai įgyvendina ir vieną, ir kitą.

Ne veltui interjero dizaineriai mėgsta sakyti, kad „sofa lova – tai visuomet kompromisas“.

Kitais žodžiais tariant, gamintojams, šiame balde, gana sunku suderinti gerą dizainą, patogumą ir nepriekaištingą miego kokybę/poilsį.

Taigi visų pirma objektyviai įvertinkite, ar šis baldas Jums svarbesnis kaip sofa kasdieniam patogiam sėdėjimui ar lova miegojimui? Kaip dažnai būtų naudojama miegamo mechanizmo funkcija? Kartą per mėnesį, o gal tik kelis kartus per metus?

Geras patarimas būtų toks: jeigu miegojimo mechanizmas reikalingas „tik dėl visa ko“, tikrai verta pagalvoti apie paprastos, kokybiškos sofos įsigijimą, o svečių nakvynės spendimams visada yra alternatyvinių variantų, tokių kaip pripučiamas arba sulankstomas čiužinys.

Atminkite, jog dėl konstrukcijos ypatumų, sofa be mechanizmo visuomet bus gerokai patogesnė nei su juo, o Jūsų kasdienis komfortas yra daug svarbesnis nei porą kartų per metus nakvojantys svečiai.

Sofos su miegamu mechanizmu

Tačiau, kaip pasirinkti geriausiai, jeigu miegojimo funkcija tikrai būtina: bus naudojama bent jau kartą per mėnesį, o gal ir miegojimui kiekvieną dieną?

Renkantis gerą sofą lovą, Jūsų prioritetai turėtų būti tokie:

  1) Mechanizmo tvirtumas. Jo atsidarymo – uždarymo paprastumas;

  2) Čiužinys;

  3) Sofos lovos sėdėjimo kokybė – komfortas.

Lovos mechanizmai. Turėkite omenyje, kad daugelis sofų lovų mechanizmų yra gana panašūs savo veikimo – atsidarymo principu, todėl labiausiai vertėtų dėmesį kreipti į pačią mechanizmo kokybę bei gamintojo reputaciją, vardą.

Geriausios sofos lovos pasirinkimas. Ką privalu žinoti.Geras mechanizmas privalo gana lengvai, be didesnių pastangų atsidaryti, bet tuo pačiu metu būti ganėtinai stangrus, tvirtas. Tai jo kokybės ženklas.

Populiariausi šiuo metu atsidarymo principai – išlankstymas į priekį, lovos ištraukimas iš po sofos arba „knygutė“.

Kiekvienas iš jų turi savų pliusų ir minusų, todėl, pasikartosime, verta kreipti dėmesį į bendrą baldo kokybę, kaip jis yra pagamintas.

Atsidarymo mechanizmo konstrukcija dažniausiai būna tokia: tvirtas metalinis rėmas bei prie jo tvirtinami metaliniai diržai arba medinė platforma/lentutės palaikančios patį čiužinį.

Čiužinys. Būtinai išsirinkite kuo geresnį čiužinį! Čiužinio kokybė privalo būti Jūsų prioritetas Nr.1, ypatingai, jeigu sofą lovą naudosite miegojimui kiekvieną dieną arba ant jos miegos Jūsų vaikas.

Kalbant apie sofų lovų čiužinius galioja paprasta taisyklė: kuo storesnis čiuzinys – tuo jis geresnis!

Storesnis sofos lovos čiuzinys užtikrina geresnę miego kokybę. Paprastai sofų lovų, skirtų retesniam naudojimui, čiužiniai yra apie 7-8 centimetrų aukščio, tačiau Jeigu Jūs renkatės baldą, ant kurio ketinate miegoti kasnakt – čiužinio storis privalo būti 13-14 centimetrų. Geresni, storesni čiužiniai dažniausiai būna spyruokliniai.

Čiužinio pločio matmuo yra nemažiau svarbus. Atminkite, kad sofos lovos čiužinys, prilausomai nuo porankių pločio, visuomet apie 50-60 centimetrų siauresnis nei pati sofa, todėl būtinai teiraukitės pardavėjo, ne tik sofos, bet ir paties čiužinio pločio.

Išmatavimai. Išmatuokite vietą, kurioje stovės sofa lova, ir pagalvokite, kokie baldo matmenys būtų priimtiniausi Jums.

Geriausios sofos lovos pasirinkimas. Ką privalu žinoti.Būtinai išmatuokite ir kiek erdvės kambaryje yra sofos lovos atsidarymui, mechanizmui. Priklausomai nuo to, kiek vietos yra priešais sieną, atitinkamai galėsite pasirinkti ir tinkamiausią sofos lovos atsidarymo mechanizmą.

Daugiausiai erdvės reikalauja išlankstomos į priekį sofos lovos. Tuo tarpu „knygos“ principu atsidarantys mechanizmai užima pastebimai mažiau vietos.

Taip pat turėkite omenyje, kad jeigu sofai lovai galite skirti nelabai daug vietos pagal ilgį, verta rinktis modelį su kuo siauresniais porankiais. Taip Jūs turėsite maksimaliai platų čiužinį.

Būtinai išbandykite! Pirkėjai dažnai drovisi parduotuvėje išbandyti būtent patį sofos lovos mechanizmo atsidarymą bei patį čiužinį, tačiau būtent tik realiai išmėginus, Jūs galite įsitikinti perkamo nepigaus baldo kokybe. Geras sofos lovos mechanizmas privalo būti tvirtas, gana stangrus, bet tuo pačiu atsidaryti paprastai, be ypatingų jėgos pastangų. Lygiai taip pat turi ir susidėti atgal. Atsigulus ant sofos lovos čiužinio po juom neturite jausti lovos rėmo.

Prieš darant pirkimo sprendimą, būtinai pamėginkite atidaryti ir uždaryti sofos mechanizmą, įsitaisykite patogiausiai ant sofos lovos čiužinio.

Tokie paprasti veiksmai padeda pajausti tikrą baldo kokybę, o ir visapusiškas Jūsų komfortas visuomet svarbiausia.

Straipsnių paieška Ieškoti