Pastarųjų metų baldų mados

Baldų madą kaip ir daugumos kitų prekių įtakoja pirkėjai, o tiksliau, ką jie perka ir kaip jie gyvena. Kai kurias tendencijas nulėmė tokie faktai, kaip jaunesnis baldų pirkėjų amžius bei didesnė moterų įtaka perkant baldus. Moterys dabar yra ne tik aktyviai įsitraukusios į baldų pirkimą, tačiau neretai yra ir pagrindinis asmuo, kuris priima galutinį sprendimą. Dar vienas labai svarbus faktas, nulėmęs baldų madas, yra vis labiau į mūsų namus besiskverbiančios technologijos. Taigi, trumpai apie kiekvieną.

Kultūriniai elementai baldų dizainePastarųjų metų baldų mados
Šiuolaikinis žmogus ėmė sparčiai rūpintis ne tik gamta ir klimatu, tačiau ir kitomis, o ypač nykstančiomis kultūromis. Todėl įvairių kultūrų elementai pritaikomi baldų dizaine tapo labai populiarūs. Tai kartu ir labai romantiška bei egzotiška. Ne vienas pirkėjas susigundo idėja turėti dalelę kitos šalies kultūros savo namuose.

Ekologiški baldai
Ekologiški baldai visuomet buvo prekyboje, tačiau pastaraisiais metais jų populiarumas žymiai išaugo. Kaip ir kitų ekologiškų produktų, didelę paklausą lėmė visuomenės sujudimas dėl gamtos taršos, klimato kaitos bei toksinių medžiagų, kurių priemaišų neretai pasitaikydavo ir balduose, baimė. Baldų gamintojai ekologiškus baldus gamina ir iš antrinių žaliavų, o siekiant sumažinti gamybos kaštus, neretai tokiems baldams naudoja senų, nereikalingų, iš sugriuvusių namų baldų medžiagas.

Mini baldai
Išaugus būsto kainoms, išaugo ir mažesnio ploto patalpų paklausa. Tačiau mažesniuose būstuose jaukiai aplinkai sukurti netinka masyvūs baldai. Čia dažnai karaliauja mažų išmatavimų, tačiau labai funkcionalūs gaminiai. Mini baldai ne tik puikus sprendimas mažoms patalpos, tačiau tai ir modernaus stiliaus išraiška.

Daugiafunkciniai baldai
Daugiafunkciniai baldai nėra naujovė, tačiau jiems puikiai surandame vietos šiuolaikiniuose būstuose. Jų populiarumo augimą iš dalies lėmė ir būsto erdvės sumažėjimas. Šių laikų pirkėjas, siekdamas išsaugoti kuo daugiau laisvos erdvės savo būste, vietoje kelių baldų renkasi būtent daugiafunkcinį baldą. Toks baldas ne tik užima mažiau vietos, paprastai jis ir mažiau kainuoja nei keli tas pačias funkcijas atliekantys gaminiai.

Baldai pritaikyti šiuolaikinėms technologijoms
Kai įvairios technologijos (kompiuteriai, mobilieji telefonai ir kt.) tapo prieinami kiekvienam pirkėjui, baldų gamintojai turėjo pagalvoti, kaip baldus pritaikyti, kad šiomis technologijomis būtų patogu naudotis kiekvienam. Taip tradicinio surinkimo balduose atsirado įvairios ištraukiamos lentynos, staliukai kompiuteriui, įmontuojami laikikliai telefonams ir dar daug kitų įdomių technologinių sprendimų.

Antikvariniai baldaiPastarųjų metų baldų mados
Antikvariniai baldai kaip niekada anksčiau dabar tapo ypač vertinami. Iš dalies tai dėl nostalgijos seniems laikams ir reklamos iš dabar taip masiškai statomų senovinių filmų, bet iš kitos pusės tai lemia išaugusi ekologiškų baldų paklausa. Antikvariniai baldai yra ne tik ekologiški, per tiek metų jie yra įrodę savo ilgaamžiškumą ir dėl to labai patrauklūs pirkėjui.

Lauko baldai
Lauko baldai labai išpopuliarėjo, kai namų projektuose atsirado vietos didelėms terasoms ar balkonams. Šie baldai ne tik išpopuliarėjo, jų kokybė ir medžiagų pasirinkimas išaugo kelis kartus. Lauko baldai tapo atsparesni drėgmei, tiesioginiams saulės spinduliams, daugiafunkciniai, pritaikomi tiek namuose, tiek lauke.

Atnaujinti baldai
Šios rūšies baldai taip pat atrado vietą šiuolaikinio pirkėjo namuose, be to, jų išvaizda ir funkcionalumas atrodo niekada nesiliaus tobulėjęs. Mažos dirbtuvėlės šiandien gali pasiūlyti iš daugybės medžiagų ir variantų, kaip atnaujinti jūsų senus baldus. Atnaujinę baldus pastebėsite, kad jūsų namai pasikeitė nepastebimai.

Miegamoji baldų dalis
Miegamosios dalies, čiužinių, pasirinkimas taip pat labai išaugo. Šiandien galime rinktis nuo ortopedinių čiužinių iki vandens lovų. Kiekvienas pirkėjas ras tinkamą produktą savo patogumui. Iš dalies tai lėmė sustiprėjęs dėmesys žmogaus sveikatai. Vis daugiau žmonių propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir  siekia užkirst kelią ligų atsiradimui.

Odiniai baldai
Odiniai baldai visada buvo populiarūs, tačiau dabar baldų gamintojai gali pasiūlyti kaip niekad daug spalvų ir formų. Pačios geriausios odinių baldų savybės yra ilgaamžiškumas ir palyginus lengva priežiūra. Šie baldai – tai nesenstanti klasika, visada atrandanti vietą ir šiuolaikinio pirkėjo namuose.
Straipsnių paieška Ieškoti