Kaip išsirinkti valgomojo baldus

Planuojate pirkti naujus valgomojo baldus? Tikriausiai bus sunku iškart nuspręsti, kokius pasirinkti. Juk baldus perkame ilgesniam laikui. Be to, jie neretai tampa įvairių šeimos prisiminimų dalimi. Taigi, kaip nuspręsti, kokie valgomojo baldai tinka kaip tik jūsų namams?Kaip išsirinkti valgomojo baldus

Rinkitės jūsų poreikius atitinkančius valgomojo baldus
Valgomojo baldų komplektas turi atitikti jūsų poreikius, tai yra: atrodyti gražiai, kai juo nesinaudojate, būti patogus susodinti netikėtai užgriuvusius svečius bei būti pakankamai platus, kad galėtumėte jį tinkamai paserviruoti ir papuošti įvairiomis vaišėmis. Todėl prieš rinkdamiesi valgomojo baldus, pirmiausia pagalvokite, kokiu tikslu dažniausiai juos naudosite.

Valgomojo baldai turėtų atitikti jūsų stilių
Šiandien baldininkai jums gali pasiūlyti daugybę valgomojo baldų stilių: nuo tradicinių ir klasikinių iki šiuolaikinių ir retro. Geriausia rinktis tą, kuris atitinka jūsų asmeninį stilių. Jeigu nesate tikri, kas artimiausia jūsų širdžiai, valgomojo baldų komplektą derinkite prie viso namų interjero. Taip jūsų valgomasis sudarys vientisumą su likusia namų aplinka.

Prieš perkant valgomojo baldus svarbu išmatuoti valgomojo erdvę
Jeigu norite, kad jūsų valgomasis kambarys būtų patogus bei neperkrautas, prieš pirkdami išmatuokite valgomojo erdvę. Pasvarstykite, kiek jūs turite vietos ne tik valgomojo baldų komplektui, bet ir kitoms detalėms. Atkreipkite dėmesį į tai, ar galėsite laisvai praeiti pro valgomąjį, ar nemaišys kėdės ir kitos komplekto dalys. Atstumas tarp kėdžių ir sienų ar kitų baldų turėtų būti ne mažesnis kaip 120 cm. Bet nepamirškite ir to, kad valgomasis  atrodys nejaukiai, jeigu jame bus palikta per daug  erdvės.

Daugiausia dėmesio skirkite valgomajam stalui
Valgomasis stalas – tai tarsi viso valgomojo baldų komplekto širdis. Visos kitos virtuvės ir valgomojo baldų komplekto dalys turi išsidėlioti aplink jį. Didesniam valgomajam kambariui labiau tiks didesnis, pailgintas valgomasis stalas, o mažesniam geriausia rinktis mažą ar vidutinį. Kaip išsirinkti valgomojo baldusPavyzdžiui, 4 asmenims tiks 90 - 120 cm, 4-6 asmenims 90 - 150 cm, o 6-8 asmenims 90 - 200 cm standartinis stačiakampio formos valgomasis stalas. Be to, kad kambarys atrodytų ne per tuščias, valgomajame taip pat galite pastatyti pagalbinių staliukų, indaują ar tiesiog dekoracijų.

Rinkitės jūsų poreikius atitinkančius valgomojo baldus
Jeigu jūsų valgomasis kambarys yra daugiafunkcinė erdvė, kurioje vaikai ruošia namų darbus, jūs naudojatės valgomuoju rengti savuosius projektus arba su giminaičiais žaidžiate įvairius stalo žaidimus, tuomet rinkitės labiau įprastą, standartinį valgomojo baldų komplektą. Jeigu jūsų valgomasis tarnauja neformaliems šeimos susirinkimams, jūs norėsite didesnio valgomojo stalo, kad visi dalyvaujantys patogiai galėtų susėsti. Jeigu valgomojo baldai bus naudojami tik pavalgyti, tuomet jums derėtų rinktis labiau praktišką, bet malonų akiai komplektą.

Rinkdamiesi valgomojo baldus laikykitės paprastų taisyklių
Pasirinkti, kokius valgomojo baldus pirkti, gali būti labai paprasta, jeigu laikysitės tam tikrų taisyklių: žinosite ką dažniausiai veikiate valgomajame kambaryje, turėsite nusimatę mėgstamą stilių bei išsimatuosite erdvę. Atkreipkite dėmesį į valgomojo baldų patogumą ir patvarumą. Svarbiausia renkantis neskubėti, apžiūrėti kelis variantus ir įsitikinti, kad pasirinktas valgomojo baldų komplektas tikrai jums patinka.

Straipsnių paieška Ieškoti