Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose

Bėgant laikui svarbiausia dizaino sąvoka tampa ne stilius, o „stilingumas“ – interjero išskirtinumas ir savitas skonis. Šios sąvokos kaip niekada iki šiol atspindi dabartines tendencijas.

Apie jaukaus interjero subtilybes pasakoja interjero dizaino centro „Artis“ vadovė Živilė Šedvydienė.

Erdvės pojūtis

Viena iš svarbiausių originalaus interjero dalių – erdvės pojūtis. Standartiškai erdvę įtakoja lubų aukštis bei langai, tačiau galimi ir kiti sprendimai. Erdvę praplečia stiklinės pertvaros bei tinkamas apšvietimas. Stiklinės pertvaros gali būti slankiojančios - taip visada galėsite pasikoreguoti erdvę.

Formuojant interjero erdvę ypač svarbios lubos. Dažnai užtenka sukurti bendras lubas bei grindis - tuomet didelės reikšmės nėra, ar už kampo yra svetainė ar kita patalpa. Vizualiai susidaro įspūdis, kad tai viena bendra ir didelė patalpa.

Per langus sklindanti šviesa praplečia erdvę, tačiau ją galima sukurti reikiamose vietose sudėliojus apšvietimą. Kuo daugiau išdėliosite tokių šaltinių, tuo didesnė atrodys erdvė.

Interjero detalės

Jaukią erdvę sukuria smulkūs interjero elementai sudėlioti tinkamose vietose. Puikiai atrodo smulkmenos patalpintos sienų nišose. „Jaukią aplinką galima pradėti kurti nuo smulkių detalių - tokių kaip netradicinė drabužių kabykla ar toršeras. Jaukumo suteikia žvakių rinkinys arba miniatiūrinė statulėlė. Malonias smulkmenas renkamės pagal savo vidinį pasaulį “, - pasakoja Jurgita Oertelienė, restauratorė – interjero dizainerė.

Netradicinės formos

Interjerui netikėtumo bei šarmo suteikia pasirinktas netradicinės formos baldas ar aksesuaras. Tai interjere sukuria savitą dvasią.

Baldai

Renkantis baldus patartina juos rinktis vieno stiliaus. Reikia atsižvelgti į spalvas bei medžiagas, iš kurių yra pagaminti baldai. Interjeras pirmiausiai vertinamas atsižvelgiant į tai, kaip dera pavieniai elementai, ar kompozicija yra vientisa, ar juntama harmonija.Šaltinis: Interjero dizaino centro „Artis“ vadovė Živilė Šedvydienė
 
Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose Jaukios interjero subtilybės jūsų namuose
Straipsnių paieška Ieškoti