Kaip įrengti kambarį mokyklinukui

Vaikai šeimoje neretai pats didžiausias turtas. Todėl rūpintis savo atžalomis yra ypač malonu. Vis dėl to tėvams iškyla nemažai klausimų, kaip sudaryti tinkamas sąlygas vaikučiams augti ir sveikai, ir naudingai bei nenuobodžiai. Kad taip viskas ir vyktų, galima pradėti nuo rodos visai paprastų dalykų – vaikų kambario įrengimo. Norint namKaip įrengti kambarį mokyklinukuiuose įrengti mokyklinuko kambarį, reikia pasirūpinti, kad jis būtų ne tik funkcionalus, bet ir žaismingas, bei pasistengti sukurti jaukią atmosferą ir, be abejo, atsižvelgti į vaiko poreikius.

Lova
Vienas svarbiausių vaiko kambario baldų yra lova. Renkantis lovą mokyklinukui būtina atkreipti dėmesį į jos patvarumą, nes vaikai lovose ne tik miega, bet mėgsta ant jų ir išdykauti. Mokyklinio amžiaus vaikams patartina rinktis stiprios konstrukcijos metalines ar medines lovas.

Ypač didelį dėmesį reikėtų atkreipti į čiužinio kokybę. Mat vaikų stuburas dar nėra visiškai susiformavęs, o nepatogus čiužinys gali neigiamai įtakoti jo augimą. Patartina rinktis aukštesnės kokybės ortopedinį čiužinį, kuris nebūtų per daug įdubęs, per kietas ar per minkštas. Jeigu vaikas alergiškas, rinkitės iš natūralių medžiagų pagamintą čiužinį ar antčiužinį.

Be abejo, svarbus ir lovos dizainas. Derėtų rinktis šviesių tonų lovos karkasą, žaismingą patalynę ir vaiko amžių atitinkančius aksesuarus.

Stalas
Mokyklinio amžiaus vaikai kasmet vis daugiau laiko praleidžia sėdėdami prie stalo:  ruošia namų darbus, užsiima menine veikla, o neretai ir dirba kompiuteriu. Todėl mokyklinukui skirtas stalas taip pat yra svarbus baldas.

Renkantis stalą svarbu atsižvelgti į kelis aspektus: patvarumą, patogumą ir naudingumą. Kadangi vyresni vaikai prie rašomojo stalo neretai praleidžia didžiąją dienos dalį, svarbu kad jis atitiktų aukščio reikalavimus, o prie jo būtų patogi kėdė, kurioje vaikas nesikūprintų.

Norint įsigyti tikrai gerą stalą, patariama rinktis tokį, kuris būtų pritaikytas kompiuteriui (net jei kol kas neplanuojate laikyti jo vaiko kambaryje).  Įsitikinkite, kad rašomasis stalas yra su talpiais stalčiais, kuriuose vaikas galės laikyti savo mokyklinius reikmenis bei kitus daiktus.

Spinta
Renkantis spintą į mokyklinuko kambarį svarbiausia atkreipti dėmesį į jos talpumą. Vienas iš populiariausių variantų yra kampinė spinta. Tokioje spintoje galima sutalpinti ne tik drabužius, bet ir įvairius žaidimus ar kolekcionuojamus daiktus, be to ji užima pakankamai mažai vietos kambaryje.
Kaip įrengti kambarį mokyklinukui
Daiktams, kurie netilps spintoje, erdvės atsiras, jei pakabinsite kelias lentynas. Jos ne tik sutaupo vietą kambaryje, jose taip pat yra patogu susidėti, pavyzdžiui, knygas ar suvenyrus, bei nesunku palaikyti tvarką.

Renkantis mokyklinuko kambario spintą bei lentynas, svarbu atsižvelgti ir į vaiko poreikius. Vaikams augant, didėja jų siekis būti nepriklausomais, privatumo poreikis, todėl spintas bei lentynas yra patariama rinktis ne per daug atviras. Vaiko kambariui idealus variantas yra paprastos ar stumdomos durelės ir durelės su veidrodžiais, kurie taip pat naudingi siekiant optiškai praplėsti erdvę. Be to, net ir tokios paprastos detalės kambario atmosferai neretai suteikia žaismingumo.

Apšvietimas
Tinkamas apšvietimas labai svarbus norint įrengti kambarį, kuriame Jūsų vaikas galėtų ramiai mokytis, žaisti ir ilsėtis. Vaiko kambaryje rinkitės kelis apšvietimo variantus. Svarbu, kad ryškus apšvietimas būtų iš viršaus, taip pat būtinas pakankamas apšvietimas prie rašomojo stalo. Šviestuvus populiaru sumontuoti ir prie vaiko lovos. Tokiu atveju Jūsų mokyklinukas visada galės pasirinkti, kiek šviesos jam reikia.

Kiekvienas vaikas, galvodamas apie savo kambarį, nori, kad jis būtų kuo nors išskirtinis. Tai galima įgyvendinti paprastais būdais, pavyzdžiui, pasirenkant jam patinkančias kambario sienų spalvas (visgi nerekomenduojamos per ryškios ar per tamsios spalvos), arba įgyvendinant ekstravagantiškas idėjas: įrengti lovą ant spintos, „antrame aukšte“ ar viduryje kambario pakabinti hamaką. Svarbiausia yra nepamiršti dėl kambario įrengimo tartis su pačiu vaiku bei kartu siekti geriausio sprendimo.
Straipsnių paieška Ieškoti