Kaip prižiūrėti lauko baldus

Šiuolaikiniai lauko baldai ne tik daug ryškesnių spalvų, įvairesnių formų, tačiau jų kokybė ir atsparumas oro pokyčiams yra daug geresnis. Vis dėl to norėdami ilgai džiaugtis gražiais lauko baldais, turėtume bent šieKaip prižiūrėti lauko baldusk tiek skirti savo laiko tinkamai jų priežiūrai. Kadangi šiuolaikiniai lauko baldai gali būti iš įvairių medžiagų, atitinkamai reikėtų rinktis ir jų priežiūros būdus. Trumpai aptarsime keletą jų.

Bendra lauko baldų priežiūra
Tik įsigiję lauko baldus, perskaitykite gamintojo instrukciją ir nuosekliai jos laikykitės. Turėkite šią instrukciją netoliese, jei pamirštumėte pagrindinius lauko baldų priežiūros principus.
Dauguma lauko baldų gali būti valomi su švelniu muilu ir vandeniu.
Tokios automobilių priežiūros priemonės kaip automobilių vaškas, gali būti naudojamas apsaugoti kai kurias lauko baldų dalis nuo oro pokyčių.

Pinti lauko baldai
Dauguma pintų baldų gali būti valomi panaudojant vandens srovę. Nepamirškite nuimti pagalvėlių nuo lauko baldų prieš užliejant juos vandeniu ir nuplaunant susikaupusias dulkes ir purvą.
Nešvariems pintiems baldams valyti naudokite kempinę, švelnų muilą bei šaltą vandenį. Leiskite baldams visiškai išdžiūti. Tik tuomet karkasą tepkite apsauginiu vašku.
Patartina nenaudojamus pintus lauko baldus uždengti, kad apsaugotumėt nuo oro pokyčių.

Mediniai lauko baldai
Mediniai lauko baldai  reikalauja ypatingos apsaugos esant tam tikroms oro sąlygoms. Šiuos lauko baldus prižiūrėkite valydami nuo jų dulkes drėgna šlKaip prižiūrėti lauko baldusuoste, naudokite švelnų muilą, jei tai būtina. Žiemos metu patartina medinius baldus sunešti į vidų.

Plastikiniai lauko baldai
Plastikinius lauko baldus tikriausiai lengviausia prižiūrėti.
Supurvintus plastikinius baldus paprasčiausiai nupurkškite šaltu vandeniu ir leiskite jiems visiškai išdžiūti.
Atsiradusias dėmes galite pašalinti naudojant šiek tiek šiurkštesnę šluostę. Naudokite muilą arba plastmasei skirtas valymo priemones.
Pelėsius šalinkite su specialia pelėsius naikinančia priemone. Jos galima įsigyti ūkinių prekių skyriuose ar statybinių prekių parduotuvėse. Taip pat galima pasigaminti specialaus pelėsius nuimančio mišinio iš puodelio balinimo priemonės, dviejų puodelių detergento ir 4 litrų vandens.

Aliuminio ir kitų metalų lauko baldai
Metalinius lauko baldus prižiūrėti nesunku, tačiau būtina juos saugoti nuo rūdžių.
Valykite ant baldų atsiradusius nešvarumus muiluotu vandeniu. Dauguma šiuolaikinių metalinių baldų yra apsaugotos nuo rūdijimo, tačiau nepakenks, jeigu retsykiais pertepsite juos specialia nuo rūdžių apsaugančia pasta.

Lauko baldus kaip ir kitus jūsų namų baldus prižiūrėti būtina. Taip užtikrinsite ilgesnį jų tarnavimo laikotarpį bei ilgiau išlaikysite juos gražius ir patraukliai atrodančius.
Straipsnių paieška Ieškoti